درمان تنوع طلبی مردان | روانشناس نعمتی

 

تلفن پذیرش و منشی جهت رزرو وقت :


09154433487 | 09152455366

 

    

     

آیا تنوع طلبی مردان امری ذاتی است؟

علت تنوع طلبی مردان چیست ؟

درمان تنوع طلبی مردان

و ...  

  

 

آیا تنوع طلبی مردان امری ذاتی است؟

یکی از درد آورترین خصوصیاتی که زنان را نگران می کند تنوع طلبی مردان است. خانمی که همسر تنوع طلب دارد مدام منتظر خیانت از جانب همسر خویش است و این مسئله آرامش را از زندگی او می برد. اکثر خانم ها برای دریافت مشاوره  به زوج درمانگر مراجعه می کنند و دنبال این مسئله هستند که چگونه می توانند با این مسئله کنار بیایند.

 

درمان تنوع طلبی مردان

 

علت تنوع طلبی مردان چیست ؟

علل تنوع طلبی مردان مختلف است. شکل گیری این صفت میتواند به خانواده و محیطی که فرد در آن بزرگ شده است برمی گردد. با این وجود در ادامه به یک سری از این علتها خواهیم پرداخت.

 

       پست پیشنهای :   درمان قطعی اختلال پانیک

Icon.Question درمان تنوع طلبی مردان | روانشناس نعمتی 09154433487

 

 دلایل درونی

تنوع طلبی مردان علل مختلفی دارد. یک سری از این علتها به خود فرد مرتبط است :

 

 Number1 درمان تنوع طلبی مردان | روانشناس نعمتی 09154433487 کمبود اعتماد به نفس

کمبود اعتماد بنفس در مردان می تواند علل گوناگونی داشته باشد:

- نداشتن رابطه در زمان مجردی جبران این خلاء

- پایین آمدن روحیه از جانب همسر

- پایین آمدن جایگاه نزد همسر

- کمبود یا نداشتن موفقیت در زندگی مانند مسائل شغلی، ارتباط با همسر و …

همه ی این ها مواردی هستند که باعث می شود که یک مرد اعتماد به نفس اش پایین آمده باشد.بعضی مردان سعی می کنند تا با برقراری رابطه با زنان مختلف و رنگارنگ یا به عبارتی دیگر با زن بارگی این کمبود اعتماد به نفس را جبران کنند.

 

Number2 اختلالات شخصیتی

بعضی از اختلالات روانی مثل اختلال دو قطبی بودن می تواند باعث تنوع طلبی مردان شود. این طورافراد بعضی اوقات به زندگی شان بسیار متعهد بوده و تنها به فکر لذت خودشان هستند و از بودن در کنار زن های گوناگون لذت می برند.

 

Number3 افسردگی

یکی از مهم ترین علل تنوع طلبی مردان افسردگی است. غالبا فرد افسرده خلق پایینی داشته و غمگین است همچنین سعی دارد از یک راهی شرایطش را تغییر دهد. این گونه از افراد تصور می کنند اگر دنبال زن های دیگر بروند و با آن ها ربطه برقرار کنند می توانند از افسردگی نجات پیدا کنند. در جایی که به یک حس پوچی رسیده و عملا دوباره به خانه اول برمی گردند.

 

دلایل بیرونی

 

Number1 داشتن دوست ناباب

مردهای متعهد و وفادار هم چنانچه در دام دوستان ناباب بیفتند به یک همسر تنوع طلب تبدیل خواهند شد. هنگامی که یک مرد شاهد زن بارگی دوستانش می شود ناخواسته وسوسه شده تا اینکه به همسرش خیانت می کند. در اکثر اوقات رابطه این گونه افراد با دیگر خانم ها در حد یک خیانت عاطفی باقی خواهد ماند اما اگر جلوی چنین قضایایی گرفته نشود امکان دارد به روابط نزدیکتر ختم شود.

 

 Number2 مشکلات درون خانه

نزاع و دعوا بین زوجین چنانچه طولانی شود می تواند باعث سردی رابطه بینشان شود. این سردی رابطه مرد را به سوی تنوع طلبی و خیانت سوق خواهد داد. هنگامی که یک زوج دائما با همدعوا می کنند کاملا طبیعی است که رابطه عاطفی خوبی هم نداشته باشند و تبعا آن مرد دنبال تامین نیازهای خود به دنبال زنان دیگر خواهد رفت.

 

Number3 نبود عشق و علاقه

ممکن است اکثر مردها به اجبار خانواده شان ازدواج کرده باشند یا به هر علتی دیگر عاشق همسر خود نباشند. امکان دارد که هیچ نشانه ای از نبود عشق وعلاقه در زندگی یک چنین مردی وجود نداشته باشد و ظاهر به نیازهای خانواده خود رسیدگی کند و کاملا مخفیانه یک زندگی بیرون از خانه برای خود تشکیل داده باشد.

 

Number4 اثرات شبکه های اجتماعی

در حال حاضر شبکه های مجازی و اجتماعی بیش از هر موقع دیگر مسموم هستند. عادی سازی و ترویج رفتارهای غلط ، شکل گیری روابط خارج از ازدواج، انواع جدیدی از دوست یابی همچون جاست فرند ، دوست اجتماعی، پارتنر و ... همگی باعث به وجود آمدن تنوع طلبی مردان و متعاقبا خیانت مجازی می شوند.

 

 پست پیشنهای :   از سیر تا پیاز پنهان کاری آقایون

Icon.Question درمان تنوع طلبی مردان | روانشناس نعمتی 09154433487

  

درمان تنوع طلبی مردان

 

Number1 حل مشکلات درون خانه

همان گونه که گفتیم یکی از با اهمیت ترین علل تنوع طلبی مردان وجود مشکلات گوناگون داخل خانه است. عدم رضایت از زندگی مردان را وادار می کند تا برای تامین این نیازبه سوی دیگری بروند و به همسر خود خیانت کنند. برای حل مشکلات درون خانه کارهای زیر را انجام دهید:

مستقیما با همسرتان صحبت کنید و به او بگویید که مایلید مشکلات بین تان برطرف شود.

از دیگر اعضای خانواده مثل والدین خود یا والدین همسرتان برای حل مشکلتتان کمک بگیرید.

یکی از موثرترین راه ها برای حل مشکلات ، جلسات مشاوره خانواده هستند. چنانچه مشکلتان ریشه ای است حتما به یک روانشناس مراجعه کنید.

 

Number2 به همسر خود اعتماد بنفس بدهید

سعی کنید نکات مثبت در ظاهر و اخلاق شوهرتان را به او گوش زد کنید. اینکار باعث میشود تا حس خوبی پیدا کند. با این کار شما نیازهای عاطفی اش را برطرف می کنید. وقتی که یک مرد اهمیت همسرش را میبیند کمتر به فکر خیانت و زن بارگی می افتد.

 

Number3سنگ تمام گذاشتن در اتاق خوابتان

مردها برای برطرف نمودن نیازهای خود به سمت تنوع طلبی می روند. بایستی به عنوان یک زن درک درستی از خواسته های مردتان داشته باشید تا بتوانید به بهترین شکل او را تامین کنید.چنانچه چیزی را که مردتان می خواهد را به او ندهید او به دنبال آن در بیرون از خانه می گردد.

 

 Number4 آوردن شور و هیجان به زندگیتان

جشن گرفتن مناسبت های مختلف هرچقدر هم که کوچک باشد

- تهیه ی هدیه برای او

- غافلگیر کردن او

- دعوت کردن او برای شام به بیرون

به خاطر داشته باشید که هیچ ممانعتی ندارد که بعضی اوقات به عنوان یک خانم این کارها را انجام دهید. بگذارید همسرتان همیشه هیجان اتفاقات تازه را داشته باشد. یکی از بهترین راه های تنوع طلبی و درمان خیانت همین مسئله است. او مدام ذهنش درگیرتان خواهد بود و دوباره به فکر برقراری رابطه با زنهای دیگر نخواهد افتاد.

 

Number5 سعی در تغییر همسرتان نداشته باشید

کاری نکنید که همسرتان حس کند برای شما کافی نیست. اگر هر بار از او بخواهید که عوض شود او احساس می کند که برای شما کافی نیست. همین احساس کافی است که او به دنبال زن دیگر برود تا در سطح خودش باشد. پس بنابراین سعی کنید که او را همان گونه که هست بپذیرید.

 

Number6 از یک روانشناس خانواده کمک بگیرید

اگر احساس کردید که همسرتان تنوع طلب است و نمیدانید که علت این مسئله چیست بهتر است از یک روانشناس خانواده کمک بگیرید.  تنوع طلبی مردان میتواند بخاطر مشکلات فردی بین زوجین باشد. وجود اختلالات روانی مسئله ای نیست که شما بتوانید به تنهایی به درمان آن ها بپردازید. پس بهتر است که از یک فرد متخصص در این زمینه کمک بگیرید.

 

مشاوره حضوری روان شناسی در مشهدمشاوره تلفنی روان شناسیمشاوره رایگان روان شناسی

 

 برای دریافت راهنمایی بیشتر و اخذ نوبت می توانید با
 
شماره
تلفن های ۰۹۱۵۴۴۳۳۴۸۷ و ۰۹۱۵۲۴۵۵۳۶۶ تماس حاصل فرمایید

 

 درمان تنوع طلبی مردان | روانشناس نعمتی

 
 
 
  
الو روانشناس
 

سامانه الو روان شناس

© Copyright Qode Interactive. This is a part of R.C.C theme.

 

Instagram.Icon.1 Instagram.Icon.1 Instagram.Icon.1 Instagram.Icon.1