ملاک ازدواج موفق از دیدگاه دکتر هلاکویی | روانشناس آزاد نعمتی

 

تلفن پذیرش و منشی جهت رزرو وقت :


09154433487 | 09152455366

 

    

     

ملاک‌های ازدواج موفق

تشابه و برابری 

تناسب ها و شباهت ها

برای یکدیگر جذاب باشید

خانواده های شبیه هم

طبقه اجتماعی شبیه هم باشند

جهان بینی های مشابهی داشته باشید

و ...  

  

 

این روزها یکی از دغدغه های بزرگ و اساسی انتخاب همسر است و از طرفی یکی مهمترین تصمیمات دخترها و پسرهای جوان شده است و وقتی که انتخاب همسر به درستی انجام شود برای صد سال آینده هم با آسودگی خیال هر آنچه بیشتر زندگی زناشویی آماده می شویم؛ همچنین برای آیندگان و نسل بعد از خود هم مشکل های کمتری نیز به ارث می گذاریم.

 

ملاک ازدواج موفق از دیدگاه دکتر هلاکویی

 

ملاک‌های ازدواج موفق
 برای شناخت یک ازدواج موفق بایتی ملاک های انتخاب همسر را کاملا شناخته و اسیر احساسات نشویم. در ادامه ملاک های انتخاب همسر را از دیدگاه دکتر هلاکویی گفته و امیدوار هستیم که برای همگی مفید واقع شود.

 

       پست پیشنهای :   درمان قطعی اختلال پانیک

Icon.Question ملاک ازدواج موفق از دیدگاه دکتر هلاکویی09154433487

 

Number1 تشابه و برابری

Plus اختلاف سنی : ( بین 5 تا 7 سال)

Plus از نظر زیبایی: عیوب ظاهری یکدیگر را بیشتر از 10 تا 20 درصد در نظر بگیرید.

Plus دنبال ازدواج نا برابر نباشید که دوران آن تمام شده است.

Plus به لحاظ جامعه شناسی خانواده و ازدواج یک نهاد « Institution» است.

Plus واقعیت این مسئله است ، در حالی که نهاد محسوب می شود ، روابط داخلی در آن بر پایه ی سازمان و « Organization» است.

Plus و مفهوم آن این مسئله است که مساله رهبری ، برتری یا فرماندهی و فرمانبرداری بوده است.

Plus مساله پایین و بالا بوده. به همین علت است، که ما در طی تاریخ در حالی که از یک سو اعتبار نهاد یا سازمان خانواده داشتیم و در آن سیستم مسئله ی سلسله مراتب وجود داشته است و کاملا طبقه بندی شده بوده است و بر همین اساس سن و جنس و سایر جنبه ها و به همین علت است که امروزه ما به دنبال ازدواج برابر هستیم.

Plus معنای ازدواج برابر این مسئله هست که نسبتا باید همه چیز شما با هم یکسان و برابر باشد.

 

 

افراد زیادی اصطلاحاتی مثل روانشناس خوب در مشهد یا دکتر روانشناس خوب  را این روزها به دنبال آن هستند و در اینترنت سرچ و جستجو می کنند. راستی، اگر شما هم به دنبال لیست روانشناسان مشهد یا تهران و یا دکتر روانشناس یا دکتر مشاوره خوب هستید، یا به دنبال دکتر روانشناس کودک، نوجوان یا دکتر روانشناس خانواده در مشهد می گردید، با کارشناسان پذیرش سامانه الو روان شناس در تماس باشید تا لیست بهترین روان شناسان مشهد را به شما معرفی کنند. متخصصین سامانه الو روانشناس، براساس تخصص و نیاز روز جامعه و همچنین تعهد و تجربه کاری از مراکز معتبر کشور گلچین شده اند؛ شعار مجموعه ما  تعهد در کار، تخصص در فرایند رواندرمانی و مشاوره و انصاف در برخورد با مراجعین است. قطعا شما هم برای انتخاب یک روانشناس خوب، معیارهایی دارید، ولی پیشنهاد ما به شما تعهد، اخلاق حرفه ای، تخصص و تجربه حرفه ای است، پس با ما همراه باشید.

 

 Number2 تناسب ها و شباهت ها

به دنبال تناسب ها شباهت ها بروید. در اصول اساسی باید مانند و شبیه هم باشید. در گذشته های دور اقتران به معنای قرین و قرینه به معنای مانند و شبیه بوده است.

 

Number3 برای یکدیگر جذاب باشید ( همیشه زیبایی عادی شده اما زشتی هیچ زمان عادی نمی شود)

مطمئن باشید در رابطه با ظاهر و زیبایی ،  شخصی که می خواهید با او ازدواج کنید هیچ وقت گوش به حرف بزرگترها ندهید که قیافه عادی می شود. بله زیبایی عادی می شود اما زشتی عادی نخواهد شد.اگر یک کسی را به لحاظ فیزیکی جذب نیستید، کشش ندارید بی خودی زور نزنید که انشالله بعدا میشه. نه، اوضاع در این گونه موارد معمولا بدتر شده که بهترنخواهد شد. پس بنابراین کاملا مطمئن باشید که در ظاهر این آدم را می پذیرید.

 

Number4 خانواده های شبیه هم

 درست است که شما دونفر ازدواج می کنید، اما بایستی که ترکیب خانواده ها نیز به یکدیگر بخورد. بعضی از خانواده ها شبیه هم نیستند علی رغم اینکه هر دو ایرانی هستند و با وجودی که می توانند دراکثر زمینه ها مثل هم باشند. مهم این مسئله است که هر دو خانواده طبق یک اصولی شبیه هم باشند.

 

Number5 طبقه اجتماعی شبیه هم باشند

 معمولا لایه و طبقه اجتماعی به ثروت ، مقام ، درآمد شما مرتبط است.این مساله خیلی مهم است.طبق مطالعات انجام شده در ایالتهای متحده امریکا یکی از چهار عامل ازدواج و طلاق مساله طبقه اجتماعی است که قرار است در آن هر دو شبیه هم باشند.

 

Number6 جهان بینی های مشابهی داشته باشید

 شما بعضی از اوقات با یک فردی بیرون می روید. نگاه شما به انسانها خوش بینانه و نگاه او به انسانها و دنیای اطراف بد بینانه است اینجاست که کارتان تمام است.

نگاهتان به دنیا شبیه و مانند هم باشد چون این تفاوتها بعدا ممکن است احساسات منفی را در شما به وجود آورده و زمینه ساز سایر اختلافاتتان شود.

 

 پست پیشنهای :   از سیر تا پیاز پنهان کاری آقایون

Icon.Question ملاک ازدواج موفق از دیدگاه دکتر هلاکویی09154433487

 

Number7 مذهب و فرهنگ مشابه

نظام باورها و اعتقادات یا به گونه ای مذهب و فرهنگ مشابه هم داشته باشند. درست است که انسانها می توانند با مذاهب و فرهنگ های مختلف می توانند با یکدیگر ازدواج کنند ، اما روزی که شما با فردی که خارج از فرهنگ و مذهبتون باشد، ازدواج می کنید؛ خودتان را به خطر و زحمت بسیار انداخته اید.

 

مشاوره حضوری روان شناسی در مشهدمشاوره تلفنی روان شناسیمشاوره رایگان روان شناسی

 

 برای دریافت راهنمایی بیشتر و اخذ نوبت می توانید با
 
شماره
تلفن های ۰۹۱۵۴۴۳۳۴۸۷ و ۰۹۱۵۲۴۵۵۳۶۶ تماس حاصل فرمایید

 

 

ملاک ازدواج موفق از دیدگاه دکتر هلاکویی

 
 
 
  
الو روانشناس
 

سامانه الو روان شناس

© Copyright Qode Interactive. This is a part of R.C.C theme.

 

Instagram.Icon.1 Instagram.Icon.1 Instagram.Icon.1 Instagram.Icon.1