پیشگیری از تصمیمات اشتباه در زندگی | روانشناس نعمتی

 

تلفن پذیرش و منشی جهت رزرو وقت :


09154433487 | 09152455366

 

    

     

راهکار هایی مهم برای جلوگیری از تصمیمات اشتباه در زندگی

چرا در زندگی تصمیم اشتباه می گیریم؟

راه های جلوگیری از تصمیمات اشتباه در زندگی

از زمان بهترین بهره را ببرید 

تصور نکنید بقیه ی افراد اطلاعات بهتری دارند  

بعضی وقتها به صورت ناخودآگاه تصمیم بگیرید 

مطمئن شوید که اطلاعاتتان قطعی و واقعی است

و ...  

  

 

راهکار هایی مهم برای جلوگیری از تصمیمات اشتباه در زندگی

اکثر افراد معتقد هستند که تصمیمات اشتباه و انتخاب‌های ضعیف جزئی از زندگی هستند. اگرچه اینگونه تصمیمات اشتباه در زندگی مسئله ای اجتناب ناپذیر بوده ولی با یادگیری یک سری راه کارها، می توان تعداد آن ها را به حداقل رساند. مخصوصا در موقعی که تصمیمی سرنوشت  ساز می گیریم. تصمیم هایی مانند ازدواج ، معاملات بزرگ، مهاجرت ،خدمت سربازی و .... تنها راهی که می‌توانیم از اثرهای مخرب اشتباه در زندگی جلوگیری کنیم، این است که در همان آغاز یاد بگیرید که از آنها دوری کنید.

 

پیشگیری از تصمیمات اشتباه در زندگی

 

چرا در زندگی تصمیم اشتباه می گیریم ؟

مغز ما مایل است که انتخاب‌های ما را بر پایه ی سریع ترین راه ها بگیرد. اغلب این راه های سریع باعث قضاوت اشتباه و شتابزده خواهند شد. پس بنابراین باید با آموزش اینگونه تصمیم های اشتباه در زندگی بایستی نشان دهیم که همه مسائل در زندگی مان مرتب بوده و کنترل کامل آن ها در دست است. درهمه ی این مدت برای انتخاب‌های بهتر باید ما باید به ذهنمان آموزش دهیم که از این میان‌بر دوری کند.

 

       پست پیشنهای :   درمان قطعی اختلال پانیک

Icon.Question پیشگیری از تصمیمات اشتباه در زندگی | 09154433487

 

افراد زیادی اصطلاحاتی مثل روانشناس خوب در مشهد یا دکتر روانشناس خوب  را این روزها به دنبال آن هستند و در اینترنت سرچ و جستجو می کنند. راستی، اگر شما هم به دنبال لیست روانشناسان مشهد یا تهران و یا دکتر روانشناس یا دکتر مشاوره خوب هستید، یا به دنبال دکتر روانشناس کودک، نوجوان یا دکتر روانشناس خانواده در مشهد می گردید، با کارشناسان پذیرش سامانه الو روان شناس در تماس باشید تا لیست بهترین روان شناسان مشهد را به شما معرفی کنند. متخصصین سامانه الو روانشناس، براساس تخصص و نیاز روز جامعه و همچنین تعهد و تجربه کاری از مراکز معتبر کشور گلچین شده اند؛ شعار مجموعه ما  تعهد در کار، تخصص در فرایند رواندرمانی و مشاوره و انصاف در برخورد با مراجعین است. قطعا شما هم برای انتخاب یک روانشناس خوب، معیارهایی دارید، ولی پیشنهاد ما به شما تعهد، اخلاق حرفه ای، تخصص و تجربه حرفه ای است، پس با ما همراه باشید.

راه های جلوگیری از تصمیمات اشتباه در زندگی

Number1 پیشگیری از تصمیمات اشتباه در زندگی | 09154433487 از زمان بهترین بهره را ببرید : 

داشتن روحیه و شخصیت کمال گرا از مهم ترین متهمان گرفتن تصمیم اشتباه در زندگی می باشد. داشتن انتخاب‌های عالی از مزایای یک فرد است اما فقط تا زمانی که اسیر این کمال گرایی افراطی نشویم. ما خیلی زمان می گذاریم تا به گزینه‌های دلخواهمان برسیم ولی اغلب این مزایای فوق العاده ای نسبت به گزینه های دیگر مزیتهای نیز ندارند. در واقع این ارزش را ندارد که زمانمان را به خاطر آنها تلف کنیم.

 

Number2 پیشگیری از تصمیمات اشتباه در زندگی | 09154433487 تصور نکنید بقیه ی افراد اطلاعات بهتری دارند : 

ما مایل هستیم فرض کنیم که همه ی افراد می‌دانند به غیر از ما. پس بنابراین امکان دارد که دچار اضطراب و استرس شویم و تلاش کنیم که هر چه سریع تر به افراد دیگر برسیم. ولی غافل نشویم که این شتاب زدگی ، باعث تصمیم اشتباه در زندگی خواهد  شد. اقتصاددان رفتاری، متیو رابین می گوید : ما میزان دانایی یا تلاش دیگران را خیلی دست‌ بالا می‌گیریم و تخمین می‌زنیم که آنها برتر از ما هستند. در اکثر مواقع بقیه افراد هم اندازه یا کمتر از ما هستند.

 

Number3 بعضی وقتها به صورت ناخودآگاه تصمیم بگیرید : 

طبق تحقیقات انجام شده بر روی اکثر افراد هرچیزی زمان و مکان خاص خود را دارد. زمانی که پای انتخاب های دشوار و پیچیده به میان می آید بعضی اوفات به صورت ناخودآگاه به ذهنمان اجازه دهیم که کارهای سنگین را به عهده گیرد. البته که در مورد اقدام بر اساس افکار احساسی و نسنجیده می تواند نتایج بدی به همراه داشته باشد. البته اگر تصمیم گیری های ذهنمان عامدانه نباشد می تواند رضایت بخش تر و انتخاب ها را بهتر کند.

 

Number4 مطمئن شوید که اطلاعاتتان قطعی و واقعی است : 

زمانی که اطلاعاتمان غیر واقعی و غیرقطعی است احتمال دارد به گونه ای تفسیر کنیم که با دنیای واقعی و احتمالات جور در نیاید. این یک «خطای تصمیم گیری» است و باعث می‌شود ما بیش از حد نسبت به تصمیم و انتخابهایمان مطمئن شویم. به محض اینکه متوجه شدید که یک اولویت برای انتخاب خاص دارید سعی کنید که به صورت ناخودآگاه اطلاعاتی را برای حمایت از چیزی که فقط «دلتان میخواهد درست باشد»، جمع آوری نکنید.

 

Number5 تصور نکنید که تمامی افراد به نسبت خودتان قابل اعتماد هستند :

 قابل اعتماد بودن جنبه منفی نیز دارد: شما در ارزیابی این مسئله که آیا فرد دیگری به حد شما قابل اعتماد است یا خیر به هیچ وجه عملکرد خوبی نخواهید داشت.

ما معمولاً تصور می‌کنیم که اشخاص دیگر در موقعیتی خاص رفتار کاملا مشابه ما خواهند داشت. به این معنا که اگر رفتاری کاملا صادقانه داشته باشیم، تصور می کنیم که همه افراد رفتاری صادقانه‌ خواهند داشت و اگر دروغ بگوییم تصور می کنیم که همه ی دنیا دروغگو هستند. بنابراین مراقب باشید که این ویژگی تان را به فردی که امکان دارد شایسته آن نباشد، نسبت ندهید.

 

Number6اجازه ندهید که اطلاعات بیش از اندازه ، مسائل با اهمیت را تحت تاثیر قرار دهند :

داشتن اطلاعات بیش از اندازه می‌تواند خسته‌کننده باشد البته نداشتن اطلاعات کافی نیز می‌تواند اوضاع را بدتر کند. همچنین به‌دست آوردن اطلاعات زیاد باعث می شود که انتخاب آن‌چه با اهمیت است، تقریبا ممکن نشود همچنین با افزایش تعداد انتخاب ها، تصمیم‌گیری انسان ها نیز غیرمنطقی‌ خواهد شد. همواره روی کیفیت اطلاعاتی تمرکز کنید، نه کمیت آن.

 

Number7 به خودتان در زندگی پاداش های کوچک بدهید :

سعی کنید به خودتان پاداش های کوچک بدهید. زمانی که به سختی تصمیم می گیرید ، پیشاپیش به خودتان پاداش بدهید تا احتمال گرفتن تصمیمات اشتباه کاهش یابد.

 

Number8 پیش‌بینی احتمال گرفتن نتایج بد در زندگی :

در زندگی برای جلوگیری از تصمیم اشتباه ، احتمال گرفتن تصمیمات بد را تخمین بزنید. افرادی که وضعیت آب و هوا را مورد ارزیابی قرار می دهندافراد باهوشی در زمینه مدیریت ریسک هستند. احتمال دارد که به این علت هواشناس ها بر خلاف بیشتر افراد ، باید درصد و احتمالاتی را برای نتایج ممکن مورد ارزیابی قرار دهد. آنها خیلی سریع بازخورد پیش‌بینی‌های‌ خود را می‌بینند. نتیجتا آنها نیازهایشان واقع‌بینانه تر هستند. در میان ما افراد می توانند با تمرین ، پیگیری آمار و یادگیری از اشتباهات قبلی دقت‌شان را بهتر پیش بینی کنند.

 

Number9 خود را به یک میان‌وعده دعوت کنید :

خوب فکر نکردن با گرسنه بودن رابطه مستقیمی دارد. خوردن نوشابه ای رژیمی مشکل را حل نخواهد کرد.حتی خردمندترین انسانها نیز با کم خونی و پایین بودن سطح گلوکز‌شان نمی‌توانند تصمیم بگیرند. به همین علت افرادی که واقعا عاقل هستند ، می دانند که اگر یک تصمیم باید در ساعات پایانی روز اتخاذ شود، می‌دانند که نباید با معده خالی تصمیم بگیرند. هنگامی که قند خون پایین می آید ، مغزتان با شدت هر چه بیش‌تر نسبت به پاداش‌های فوری از خود واکنش نشان داده و کم‌تر احتمال دارد چشم‌اندازهای بلند مدت را در اولویت قرار دهند. پس نتیجه می گیریم که یک میان وعده بخورید.

 

Number10 به بدن‌تان گوش دهید با شما حرف می زند :

بدن در برابر استرس یا وحشت واکنشی فیزیکی از خود نشان می دهد. شروع به آزاد سازی آدرنالین می کند، سرعت تنفس را بالا برده و قسمتهای خاص بدن احساس فشردگی می کند. مخصوصا وقتی که شما احساس ترس یا خشم دارید- احتمال دارد که قضاوت‌هایی هیجانی داشته باشید که ممکن است نادرست باشند. برای این مشکل راه‌کار ساده‌ای هم وجود دارد وقتی که متوجه می‌شوید بدن‌ شما قرار است یک چنین واکنشی از خود نشان دهد، چشم های خود را بسته ، نفس بکشید و زمانی را صرف این مسئله کنید که اقدام های بعدی‌ شما چه خواهد بود. هدف تان در این‌جا این مسئله است که زمان خریده تا وقتی که به لحاظ جسمانی به حد کافی آرام شده‌ و گزینه ای حساب‌شده انتخاب کنید.

 

 پست پیشنهای :   از سیر تا پیاز پنهان کاری آقایون

Icon.Question پیشگیری از تصمیمات اشتباه در زندگی | 09154433487

 

مشاوره حضوری روان شناسی در مشهدمشاوره تلفنی روان شناسیمشاوره رایگان روان شناسی

 

 برای دریافت راهنمایی بیشتر و اخذ نوبت می توانید با
 
شماره
تلفن های ۰۹۱۵۴۴۳۳۴۸۷ و ۰۹۱۵۲۴۵۵۳۶۶ تماس حاصل فرمایید

 

 

 پیشگیری از تصمیمات اشتباه در زندگی

 
 
 
  
الو روانشناس
 

سامانه الو روان شناس

© Copyright Qode Interactive. This is a part of R.C.C theme.

 

Instagram.Icon.1 Instagram.Icon.1 Instagram.Icon.1 Instagram.Icon.1